اسیلاتور آرون ( aroon oscillator )

Webp.net resizeimage 6

اسیلاتور آرون ( aroon oscillator )

اسیلاتور آرون چیست؟

Aroon Oscillator یک شاخص روند زیر است. که از جنبه های شاخص ( Aroon Up ) و (Aroon Down) برای سنجش قدرت یک روند فعلی و احتمال ادامه آن استفاده می کند. قرائت های بالای صفر نشان می دهد که روند صعودی وجود دارد. در حالی که قرائت های زیر صفر نشان می دهد که روند نزولی وجود دارد. معامله گران برای عبور از خط صفر برای نشان دادن تغییرات روند احتمالی، مراقب هستند. آنها همچنین مراقب حرکات بزرگ، بالاتر از 50 یا زیر 50- هستند تا سیگنال های حرکتی قیمتی را نشان دهند.

نحوه محاسبه نوسانگر آرون

  1. Aroon Up را با پیدا کردن اینکه چه مدت از 25 دوره گذشته 25 ماه گذشته است، محاسبه کنید. این را از 25 کم کنید، سپس نتیجه را با 25 تقسیم کنید. 100 را ضرب کنید.
  2.  محاسبه Aroon Down با پیدا کردن چند دوره از زمان پایین 25 دوره گذشته. این را از 25 کم کنید ، سپس نتیجه را با 25 تقسیم کنید. 100 را ضرب کنید.
  3. Aroon Down را از Aroon Up کم کنید تا مقدار اسیلان ساز آرون را بدست آورید.

با پایان یافتن هر دوره ، مراحل را تکرار کنید.

آرون نوسانگر به شما چه می گوید؟

نوسانگر Aroon توسط Tushar Chande در سال 1995 به عنوان بخشی از سیستم Aroon Indicator ساخته شد. اهداف چاند برای سیستم برجسته کردن تغییرات روند کوتاه مدت بود. نام Aroon از زبان سانسکریت گرفته شده است و تقریباً به “چراغ اولیه سپیده دم” ترجمه می شود.

سیستم Aroon Indicator شامل Aroon Up ، Aroon Down و Aroon Oscillator است. خطوط Aroon Up و Aroon Down قبل از ترسیم نوسانگر Aroon باید ابتدا محاسبه شود. این شاخص به طور معمول از یک بازه زمانی 25 دوره ای استفاده می کند. اما بازه زمانی ذهنی است. از دوره های بیشتر استفاده کنید ، امواج کمتری داشته باشید و یک نشانگر نرم تر به نظر برسید. برای تولید امواج حرکت و چرخش سریعتر در نشانگر از دوره های کمتری استفاده کنید.

Aroon Up و Aroon Down بین صفر و 100 حرکت می کنند. در مقیاس صفر تا 100 هر چه مقدار شاخص بیشتر باشد. روند قوی تر خواهد بود. به عنوان مثال، قیمت روزهای گذشته به اوج جدید می رسد، ارزش Aroon Up را 96 ((25-1) / 25) x100) داشته باشد. به همین ترتیب، قیمتی که یک روز پیش به پایین ترین نرخ می رسد ارزش Aroon Down 96 ((25-1) x100) خواهد داشت.

بالاترین و کمترین میزان استفاده در محاسبات Aroon Up و Aroon Down به ایجاد رابطه معکوس بین این دو شاخص کمک می کند. وقتی مقدار Aroon Up افزایش یابد. معمولاً مقدار Aroon Down شاهد کاهش و برعکس خواهیم بود. نوسانگر آرون بین 100- تا 100 حرکت می کند. مقدار نوسان ساز بالا نشانگر روند صعودی است در حالی که مقدار نوسانگر پایین نشانگر روند نزولی است.

هنگامی که Aroon Up از اوج های متوالی جدید بالا باشد. به دنبال صعود، مقدار نوسان ساز بالا خواهد بود. هنگامی که قیمت امنیت با رکورد پایین ترین روند نزولی است. مقدار Aroon Down بالاتر خواهد بود و در نتیجه مقدار نوسان ساز پایین تر خواهد بود.

خط Aroon Oscillator را می توان با یا بدون Aroon Up و Aroon Down هنگام مشاهده نمودار گنجانید. تغییرات چشمگیر در جهت نوسانگر Aroon می تواند به شناسایی یک روند جدید کمک کند.

سیگنال های تجاری Aroon Oscillator

نوسانگر Aroon می تواند سیگنالهای تجاری تولید کند یا بینشی در جهت روند فعلی دارایی ایجاد کند. وقتی نوسان ساز بالاتر از خط صفر حرکت می کند به این معنی است که Aroon Up از بالای Aroon Down عبور می کند. این بدان معناست که قیمت اخیراً نسبت به قیمت پایین بالاتر رفته است. این می تواند نشانه آغاز روند صعودی باشد.

وقتی نوسان ساز زیر صفر حرکت می کند. به این معنی است که آرون داون از زیر آرون بالا عبور می کند. اخیراً کمتر از حد متوسط ​​اتفاق افتاده است که می تواند نشان دهنده روند نزولی باشد.

محدودیت های استفاده از اسیلوساتور آرون

Aroon Oscillator با نگه داشتن یک معامله گر در هنگام تجارت روند طولانی مدت، کار خوبی را انجام می دهد. به این دلیل است که به عنوان مثال در طی روند صعودی، قیمت تمایل دارد که از اوج های جدید استفاده کند و این باعث می شود نوسان ساز بالاتر از صفر باشد.

در شرایط بازار ناپخته ، این شاخص سیگنالهای تجاری ضعیفی را ارائه می دهد ، زیرا قیمت و اسیلاتور به عقب و جلو می پیچد.

این شاخص همچنین ممکن است گاهی اوقات سیگنالهای معامله را خیلی دیر ایجاد کند. و  قابل استفاده نباشد. قیمت ممکن است قبل از ایجاد سیگنال تجاری فاصله قابل توجهی داشته باشد. قیمت ممکن است به دلیل یک اصلاحی زمانی که سیگنال تجاری است ظاهر شود.

تعداد دوره های زمانی نیز دلخواه است. هیچ مدرکی مبنی بر صعودی یا پایین بودن سطح اخیر در 25 دوره گذشته وجود ندارد و روند صعودی یا نزولی جدید و پایدار را در پی خواهد داشت.

این شاخص بهترین استفاده در رابطه با تجزیه و تحلیل قیمت ، اصول در صورت معاملات بلند مدت و سایر شاخص های فنی است.

0 0 vote
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

آکو

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x