اسیلاتور قیمت مطلق ( Absolute Price Oscillator )

rsz_2apo

اسیلاتور قیمت مطلق ( Absolute Price Oscillator )

اسیلاتور قیمت مطلق تفاوت بین دو میانگین متحرک نمایی قیمت امنیتی را نشان می دهد و به عنوان یک مقدار مطلق بیان می شود. این روند قدرت را در رابطه با حرکت بین دو میانگین متحرک با حرکت کوتاه مدت به عنوان کاتالیزور ارزیابی می کند. محبوب ترین مجموعه ها به ترتیب از EMA های 14 روزه و 30 روزه استفاده می کنند.

تمام سیگنال ها توسط خط سیگنال عبور از سطح صفر تولید می شوند که در حالی صعودی در نظر گرفته می شود که عبور از سطح صفر در نظر گرفته شود. با افزایش حرکت کوتاه مدت کاهش می یابد و سیگنال بلند مدت حرکت می کند. همانطور که در اکثر نوسان سازها معمول است، واگرایی در قیمت سهام و شاخص نیز می تواند سرمایه گذاران را نسبت به بازگشت زود هنگام هشدار دهد.

 

اسیلاتور قیمت مطلق تفاوت بین دو میانگین متحرک نمایی از قیمت امنیتی را نشان می دهد و به عنوان یک مقدار مطلق بیان می شود.

 

این شاخص چگونه کار می کند؟

عبور از APO ) Absolute Price Oscillator ) بالای صفر درنظر گرفته شده است، در حالی که عبور از زیر صفر است. مقدار شاخص مثبت نشان دهنده یک حرکت رو به بالا است، در حالی که قرائت های منفی روند نزولی را نشان می دهد.

واگرایی وقتی تشکیل می شود که قیمت جدید بالا یا پایین با تأیید کننده قیمت مطلق (APO) تأیید نشود. اختلاف قیمت صعودی وقتی قیمت پایین می آید، اما APO نرخ بالاتری را تشکیل می دهد. این نشان دهنده حرکت کمتری است که می تواند یک تغییر صعودی را پیش بینی کند. واگرایی نزولی وقتی شکل می گیرد که قیمت بالاتر شود، اما APO نرخ پایین تری را تشکیل می دهد. این نشان می دهد که حرکت کمتری رو به جلو دارد که می تواند یک تغییر نزولی را پیش بینی کند.

محاسبه

APO = دوره کوتاه تر EMA – EMA دوره طولانی تر

0 0 vote
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

آکو

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x