تعبیه و تکمیل اهداف واقع گرایانه در ترید رمزارزها

Webp.net resizeimage 10

تعبیه و تکمیل اهداف واقع گرایانه در ترید رمزارزها

یکی از مسائلی که در مراحل اولیه شروع کار ترید بسیار مهم است.  تعبیه اهداف از پیش تعیین شده می باشد؛ که از اقدامات اولیه تمام  تریدرهای موفق محسوب می شود.

در واقع نمی دانم شما اینکار را انجام داده اید یا خیر؛ ولی اینکار افراد را در بهترین شرایط قرار می دهد. مردم وقتی بهترین عملکردشان را از خود برجای می گذارند که از قبل؛ اهدافشان را بطور روشن و آشکار در ذهنشان ترسیم کرده باشند.

این یکی از راههای جهت دادن به فعالیتهای ذهنی است. زمانیکه ما اهدافمان را بطور وضوح در ذهنمان ترسیم می نماییم، ناخودآگاه ذهن ما نیز شروع به فعالیتی سخت کرده و کمک بزرگی به ما می کند تا به اهدافمان برسیم. بوسیله اینکار بدون بکارگیری از چالشهای ذهنی و فشار بر روی اراده خود؛ آن را بطور خودکار در مسیر مورد دلخواه قرار می دهیم.

موضوع مهم دیگری که مطرح می باشد این است که شما علاوه بر به تصویر کشاندن اهداف در ذهن بطور واضح؛ سه شاخصه دیگر را نیز باید در نظر بگیرید:

هدف شما باید واقع گرایانه باشد.

هدف شما باید قابل حصول باشد.

هدف شما باید قابل اندازه گیری باشد.

هدف شما باید واقع گرایانه باشد

این بدان معنی است که در هدف شما؛ تواناییهایتان نیز لحاظ شده باشد. البته این هدف می تواند طوری تنظیم شده باشد که مقصودش کسب پانصد میلیون تومان در عرض یکسال باشد، اما این به احتمال زیاد دور از واقع گرایی می باشد چون فعلا از محدوده تواناییهای شما خارج است.

هدف شما باید قابل حصول باشد.

این شرط هم مانند شرط قبل ضروری است. دوباره ذکر می کنم که هدف شما باید در حد توانتان باشد. در این مورد می توان یک مثال ذکر کرد که اگر سعی شما بر این باشد که بطور متوسط در روز 100 تا 300 هزار تومان کسب سود کنید؛ شانس شما برای رسیدن به این هدف بسیار بیشتر از رسیدن به پانصد میلیون تومان در سال در ابتدای تجارتتان است.

مشخص است اگر شما عملکردتان در راه هدفتان بسیار خوب باشد؛ دلیلی ندارد که شما نتوانید آن را ارتقا دهید. اما شما باید حتما از یک هدف قابل دسترسی شروع کرده و سپس به آن بال و پر بدهید. من اکیدا پیشنهاد می کنم که با یک هدف کوچک شروع کرده و سپس آن را ارتقا دهید.

هدف شما باید قابل اندازه گیری باشد

این چیزی است که اکثرا مردم در آن اشتباه می کنند. هرکس دوست دارد ثروتمند شود یا اقبالی در بازار بدست آورید. این ممکن است به عنوان اهداف همه افراد در نظر گرفته شده باشد. ولی شما هم می دانید که هدف واقعی این نیست. هدف باید قابل اندازه گیری باشد. شما باید توانایی این را داشته باشید که وقتی از هدف خود دور شده باشید؛ خارج شوید و واقف باشید بر اینکه چه زمانی به اهداف مقطعی خود رسیده اید. اگر هدف قابل اندازه گیری نباشد؛ شما گم خواهید کرد که الان در چه موقعیتی قرار دارید و اگر اوضاعتان خوب نیست اشراف نخواهید داشت که چگونه بطرف هدف تغییر مسیر بدهید.

مهمترین چیز برای تبدیل شدن به یک  تریدر موفق تعبیه اهداف واقع گرایانه و قابل اندازه گیری می باشد. در واقع سعی و تلاش صرف برای کسب سود بدون داشتن هدف راهی به فنا دارد. تاکید اکثر تریدرهای موفق این است که تعیین اهداف؛ نقش کلیدی در موفقیتشان بازی کرده است.

این قدم اول برای پا گذاشتن در این راه است. در تعیین اهداف نباید فقط بر تعبیه اهداف واقع گرایانه و قابل اندازه گیری بسنده کرد. بلکه شما احتیاج دارید که رسیدن به این اهداف را بطور روزانه در ذهن خود متصور و مجسم نمایید.

چیزی که به اندازه تعبیه اهداف ویژه؛ اهمیت دارد این است که شما باید خود را هر زمان و همه وقت در رسیدن به این اهداف؛ موفق ببینید.اگر نتوانید خود را با چشم ذهنتان بصورت فرد موفقی ببینید؛ برای تبدیل شدن به فردی موفق شانس زیادی نخواهید داشت و عملی نخواهد شد.

یکی از مسایل مهمی که در یک ترید موفق وجود دارد این است که  : ” چیزی که به اندازه تعبیه اهداف ویژه؛ اهمیت دارد که شما باید خود را هر زمان و همه وقت در رسیدن به این اهداف؛ موفق ببینید. اگر نتوانید خود را با چشم ذهنتان بصورت فرد موفقی ببینید؛ برای تبدیل شدن به فردی موفق شانس زیا دی نخواهید داشت و عملی نخواهد شد !“

تعبیه اهداف ویژه شما در درجه ای از اهمیت بسیار بالایی قرار دارد و در نتیجه اش شما شاهد خواهید بود که چگونه با تغییر مواردی که احتیاج به تغییر دارد پیش رویتان ادامه پیدا خواهد کرد و به سرعت جا خواهد افتاد.

وقتی  شما یک  ترید خوبی را  انجام می دهید و کسب سود می کنید دلیلش قطعا تمرکز بر اهداف خاصتان  بوده است و به عبارت دیگر؛ وقتی شما ترید ضعیفی انجام می دهید دلیلش عدم اشراف شما  بر اهدافتان  بوده که آن ترید را آن طور که باید و شاید با دید روشن انجام نداده اید.

شما خواهید یافت که چگونه اثر تمرکز بر هدف؛ بطور وضوح در نتیجه تریدهایتان مشخص خواهد شد. هرچه شما تمرین بیشتری بر روی تعبیه اهداف واقع گرایانه انجام دهید؛ انجام آن در بستری استوار میسرتر خواهد شد.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

آکو