چرا تحلیل تکنیکال کاراست؟

Webp.net resizeimage 20

چرا تحلیل تکنیکال کاراست؟

بيشتر اوقات در آغاز یک روند و یا در تغيير جهت بازار از صعودی به نزولی یا بالعکس ، هيچ کس بطور قطع دليل این تغيير جهت را نمی داند. ولی تحليل گر تکنيکال به سادگی و با استفاده از الگوها می تواند این تغيير را به موقع شناسایی کند و پایداری آن را بسنجد. بنابراین هدف از ترسيم نمودار قيمت، شناسایی روند ( صعودی یا نزولی یا خنثی) و پيش بينی جهت حرکت روند می باشد پيش از آنکه قيمت های آتی آینده را رقم بزند.

یک ادعای محکم و قوی : روندها تا زمانی که یک عامل خارجی قوی بر آنها تاثير نگذارد جهت حرکت خود را حفظ می کنند. به همين دليل است که گفته می شود در خلاف جهت بازار معامله نکنيد، مثلاً وقتی ارزی از ١٠٠٠ تومان به سمت ٧٠٠ امد نگوئيد وارد شویم. باید منتظر بمانيد تا یک کف … که در این دوره بيشتر توضيح خواهيم داد. چارتيست براحتی می تواند هر نوع بازاری را که تمایل داشته باشد مورد مطالعه قرار دهد حتی اگر دانش فاندامنتالی آن را نداشته باشد.

در حاليکه اغلب تحليلگران فاندامنتال به علت اینکه همواره مقادیر زیادی اطلاعات و صورت های مالی برای بررسی وجود دارد. برای درک آن مشکل اسای دارند بنابراین نمی تواند از جایی که هستند خيلی دور شوند. یکی از نقاط قوت تحليل تکنيکال این است که در بازه های زمانی متفاوت کاربرد دارد از تحلی در تایم های کوتاه گرفته تا بلند مدت ، هم می توان برای یک سرمایه گذاری چند روزه از ان استفاده کرد و هم چند ساله.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

آکو