چگونه تحلیل تکنیکال خوبی داشته باشیم؟

Webp.net resizeimage 19

چگونه تحلیل تکنیکال خوبی داشته باشیم؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال عبارت است از علم بررسی نمودار قیمت-زمان. تحلیل تکنیکال به معنی بررسی گذشته نمودار سهم ها، رمزارزها یا ارزهای دیجیتال.مانند بیت کوین و سپس پیش بینی آینده آنها ، و سرانجام تصمیم گیری در لحظه حال است. تحلیل تکنیکال به معنی کشف و جستجوی مجموعه ای از الگوها، اشکال هندسی، فرمول ها و روابط ریاضی است. به گونه ای که بتوان بر مبنای آنها رفتارهای مشخص و پیش بینی پذیری را از قیمت انتظار داشت.

تحليل تکنيکال بر سه اصل اساسی بنا نهاده است.
1. همه چيز در قيمت لحاظ شده است .
2. قيمت ها بر اساس روند ها تغيير می کند .
3. تاریخ تکرار می شود.

تحليل گر تکنيکال باید فارغ از هر پدیده ای که در بازار وجود دارد صرفاً با داشتن یک چارت باید بتواند بازار را درک کند. و نسبت به خرید و فروش ارزهای دیجیتال یا هر چيز دیگر اقدام کند.
به تحليل گر تکنيکال که به اصطلاحی « چارتيست » هم گفته می شود فقط و فقط نمودار داده می شود که با استفاده از ابزار ها و روش هایی که وجود دارد بگوید در آینده برای این ارز دیجیتال چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

در جامعه بسيار می شنویم که تکنيکال در مورد این رمزارز جواب نمی دهد. تکنيکاليست ها پشت پرده آن رمز ارز رو نمی دانند. یک تحليل گر تکنيکال باید به این باور برسد که هر چيزی که بتواند در قيمت تاثير گذار باشد اعم از فاکتورهای سياسی ، فاندامنتالی. در قيمت لحاظ شده و تحليل گر بدون اینکه اخبار را دنبال کند، آنها را در نمودار باید دیده باشد . قریب به اتفاق تحليل گران تکنيکی معتقدند که نيرویی که جهت عرضه و تقاضا را تغيير می دهد تغييرات فاندامنتالی مربوط ب اقتصاد بازار است. و همين نيروست که بر قيمت ها تاثير می گذارد .

در بازار هيچ گاه قيمت ها بيهوده بالا یا پایين نمی روند ، آنها ميزان تاثير یا عدم تاثير عوامل بنيادی بازارهستند .علاوه بر تحلیل تکنیکال و ترید، در چارتیست شو! با مدیریت سرمایه، روانشناسی بازار و خودشناسی آشنا خواهید شد. چهارمین دوره تخصصی تحلیل تکنیکال رمز ارزها با عنوان ” چارتیست شو! “

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

آکو