چگونه می توان یک ترید موفق داشت؟

Webp.net resizeimage 15

چگونه می توان یک ترید موفق داشت؟

در ابتدا قصد داریم یک تعریفی مختصر برای شما از ترید داشته باشیم

ترید (Trade) یک کلمه انگلیسی است که معنی آن تجارت یا داد و ستد می‌باشد. اما این لغت در بازار ارزهای دیجیتال و بورس فارکس به چه معنی است؟ همانطور که می‌دانید هر ارزی را می‌توان خرید و فروش کرد (مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل و…). و یا به ارزهای دیگر تبدیل کرد؛ که تراکنش های مربوط به آنها در بلاک چین ثبت می‌ گردد. همچنین بصورت شفاف قابل مشاهده می باشد. افرادی که ترید می‌کنند به دنبال کسب سود از این خرید و فروش ها یا مبادله ها می‌باشند. البته دو نوع رویکرد به ترید یا مبادله ارزهای دیجیتال وجود دارد. یکی در قالب سرمایه گذاری بلند مدت و دیگری در قالب کوتاه مدت و خرید و فروش های لحظه‌ای است.

دو عامل زیر در تريد موفقيت آميز موثر است : 

1- آگاهي از ساختار زيرين بازار

2- آگاهي از ساختار زيرين ذهني خودمان!

روش كار ذهن و مغز شما است،كه باعث مي شود شما در اين بازار،يك برنده و يا يك بازنده باشيد. « اول خودت را بشناس و سپس سعي كن بازار را بشناسي! » : همان جمله قديمي كه ميگويد مشكل ما اين است.هنگام تريد كردن به جاي آنكه برمبناي درك و احساس ناب و عام و دروني كه به خوبي اين بازار را مي شناسد و با مكانيسم هاي آن ،(Common Sense) خودمان عمل كنيم آشناست. و به جاي آنكه از همان روش ساده و كارامد آباء و اجدادي مان بهره بگيريم. اشتباهاً سعي ميكنيم كه يك حس تكنولوژيكال را از درون احساساتمان بيرون بكشيم.

مفهوم بازار چیست؟

خریداران یک کالا بتوانند کالای مورد نظر خود را، باقیمتی معقول تهیه نمایند.این مهمترین فلسفه وجودی هر “بازار کالا ” است. تا این کالا چه برای امروز و چه در آینده، همیشه به سهولت در اختیار خریدارانش قرار گیرد.شما وقتی جدیدترین اتوموبیلتون رو خریدید، در نظر شما ماشین ارزش بیشتری نسبت به مقدار پولی که پرداخت کرده اید داشته است. ولی برای فروشنده پول شما از آن اتومبیل ارزشمند تر بوده است. بنابراین هنگامی که شما این معامله رو انجام میدادید، در واقع یک “بازار کالای مینیاتوری ” را ایجاد کردید.

و اما ترید کردن…

تريد كردن لزوماً نبايد زياد دشوار باشد.اتفاقاً خيلي هم سودآور است.كافي است بياموزيم كه در تريد كردن صرفاً به خودمان وابسته و متكي باشيم. ترید کردن معمایی پیچیده و غیر قابل درک نیست. ترید کردن صرفا یک معامله پایاپایی است که بین خریدار و فروشنده کالایی خاص انجام می پذیرد. و شما نیز حتما در طول روز، بارها این کار را انجام می دهید. ترید کردن واقعا امری ساده است.

درباره تریدر شو!

در دپارتمان آکو ترید دوره ای تحت عنوان تریدر شو! برگزار می گردد. و شما را با سرمایه گذاری موفق آشنا میکند. شما در صفحه تریدر شو! می توانید با عناوین دوره آشنا شوید.شما در تریدر شو! دو رکن اصلی معامله در بازار شامل : روانشناسی بازار و مدیریت سرمایه را خواهید آموخت.به صحبت های حمیدرضا رضایی مدرس تریدر شو! و مدیر عامل مجموعه آکو در فیلم زیر توجه فرمایید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

آکو