کندل چیست – انواع نمودارهای تحلیل

Webp.net resizeimage 22

کندل چیست؟

کندل استیک‌ها یا نمودارهای شمعی که برای اولین بار توسط Homma Munehisa  جهت معامله برنج در ژاپن در قرن هفدهم میلادی طراحی شده است. نزدیک به سه دهه پس از معرفی نمودارهای شمعی توسط Nison Steve است. که استفاده از کندل استیک‌ها در جمع تحلیل‌گران در جوامع غرب محبوبیت روز افزونی یافته است. از لحاظ ماهیت، نمودارهای شمعی جهت نمایش قیمت‌ها یا ترسیم نمودارها در تحلیل‌های تکنیکال به کاربرده می‌شوند.

همچنین از آن‌ها به صورت منفرد برای پیشبینی جهت آینده بازار استفاده می‌کنند. عمده دلیل محبوبیت روزافزون استفاده از این نمودارها بین تحلیلگران، راحتی استفاده و مشخص بودن وضعیت صعودی یا نزولی هر کندل استیک بصورت منفرد می باشد. هر کندل اسیتک به چه معناست؟ با آکوچین همراه باشید تا به بررسی کندل استیک بپردازیم.

 هر کندل استیک بیانگر بازه قیمت معامله شده با توجه به حجم معامله در یک دوره زمانی است.  هر شمع یا کندل از یک بدنه و یک سایه تشکیل شده است. که بدنه نشان دهنده حجم بیشتری از معامله در محدوده قیمتی است. هر کندل معرف چهار داده قیمتی، قیمت باز شدن، قیمت بسته شدن، بالاترین قیمت و پایین ترین قیمت در یک بازه زمانی است.

در ادامه شما رو به دیدن این فیلم دعوت میکنم

 

>
>

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

آکو