اهمیت خودشناسی در بازار معاملات

1212

اهمیت خودشناسی در بازار معاملات

                                             شما دقیقا چه روحیه ای دارید؟

چقدر صبورید؟

چقدر ریسک پذیر هستید؟

چقدر ریسک گریز هستید؟

چقدر در معاملات زود جوش میارید؟ و عطایش را به لقایش می بخشید؟

.چقدر می توانید عجول باشید ؟

!و سوالهای بسیار مهمی است که جوابشون همگی روی سبک معاملات شما تاثیر گذار است

شما به یک هدف واقعی ، توانایی کنترل احساسات و کنار آمدن با موقعیت های سخت بدون از دست دادن صبر و شکیبایی نیاز دارید. نظم و تعهد در معامله را باید فرا بگیرید و بدانید که معامله کاری خارج از احساسات و بی ربط به سایر امور زندگی شماست. باید یاد بگیرید که منظم باشید و تا حد ممکن احساسات را از معامله های خود دور کنید. درست هست که کلا نمیشه احساسات رو کنار گذاشت به هرحال انسانها موجوداتی احساسی هستند ولی خوب هرچقدر بهتر بتوانیم این احساسات را کنترل کنیم ، نتیجه بهتری در معاملاتمان خواهیم گرفت.

باید بدانیم که در بازار ترید ، لحظاتش پر از اتفاقات هیجان انگیز است. مثبت و منفی آن را فعلا کاری ندارم ولی هر روز اتفاقات هیجان انگیز زیادی در بازار اتفاق می افتد که داشتن شخصیتی با استراتژی و احساسات کنترل شده را می طلبد که بتواند در کلیه شرایط ایستادگی کند و بهترین تصمیم را در هر شرایط بگیرد.

!آگر نتوانید چنین رفتاری داشته باشید مطمئنا مجبور خواهید بود عقیده و موقعیتتان را دائما در حین معاملات تغییر دهید

در بازار معاملات مرتباً موقعیت ‌هایی به وجود می ‌آید که شما می ‌توانید از آن ‌ها برای بهبود وضعیت مالی ‌تان استفاده کنید. تنها لازم است برای دستیابی به این اهداف، نقشه ‌ای داشته باشید و تکالیف درسی خودتان را به ‌درستی انجام دهید.

سخت نیست. اول باید خودتان را بشناسید! در واقع آگاهی کامل از موقعیت مالی خود و تعریف شفاف اهداف مالی ‌تان، نخستین گام یک سرمایه گذاری موفق است. آگاهی در مورد وضعیت مالی خود، به شما کمک می ‌کند تا تصمیم ‌گیری بهتری داشته باشید و در جایی سرمایه گذاری کنید که برای شما سود بیشتری داشته باشد. توجه داشته باشید که که سود بیشتر لزوماً به معنی بازده بالاتر نیست.

عدم شناخت تفاوت در محیط‌های سرمایه‌گذاری موجب می‌شود که بسیاری از اعتقادها و باورها که موجب عملکرد موثر در محیط اجتماعی می‌شود، در محیط بازار موانع روانی ایجاد کرده و دستیابی به موفقیت را بسیار سخت نماید.
برای دستیابی به سطوح موفقیت، به عنوان حداقل نیاز معامله گران، آن ها باید اقدام به درک تفاوت های بازار کنند. برخلاف دیگر محیط های اجتماعی، مهارت های معامله گری، درجه بسیار بالایی از خود کنترلی و اعتماد به نفس را از معامله گر طلب می کند که موفقیت های او تابعی از آن ها است. با این حال بسیاری از ما نمی توانیم خود را کنترل کنیم. زیرا همانند بچه‌ها آموخته ایم که اختیار ما توسط یک محیط ساخت یافته قوی‌تر کنترل شود تا رفتار ما برای مطابقت با انتظارات جامعه اصلاح شود. به این ترتیب ما تحت تاثیر نیروهای خارجی مجبور بوده ایم در چهارچوب یک سیستم پاداش و مجازات، روش های خاصی از رفتار را بروز دهیم.

موفق و پر سود باشید…

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *