چگونه می توان یک ترید موفق داشت؟

321231

چگونه می توان یک ترید موفق داشت؟

در ابتدا قصد داریم یک تعریفی مختصر برای شما از ترید داشته باشیم

ترید (Trade) یک کلمه انگلیسی است که معنی آن تجارت یا داد و ستد می‌باشد. اما این لغت در بازار ارزهای دیجیتال و بورس فارکس به چه معنی است؟ همانطور که می‌دانید هر ارزی را می‌توان خرید و فروش کرد (مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل و…). و یا به ارزهای دیگر تبدیل کرد؛ که تراکنش های مربوط به آنها در بلاک چین ثبت می‌ گردد. همچنین بصورت شفاف قابل مشاهده می باشد. افرادی که ترید می‌کنند به دنبال کسب سود از این خرید و فروش ها یا مبادله ها می‌باشند. البته دو نوع رویکرد به ترید یا مبادله ارزهای دیجیتال وجود دارد. یکی در قالب سرمایه گذاری بلند مدت و دیگری در قالب کوتاه مدت و خرید و فروش های لحظه‌ای است.

دو عامل زیر در ترید موفقیت آمیز موثر است : 

۱- آگاهی از ساختار زیرین بازار

۲- آگاهی از ساختار زیرین ذهنی خودمان!

روش کار ذهن و مغز شما است،که باعث می شود شما در این بازار،یک برنده و یا یک بازنده باشید. « اول خودت را بشناس و سپس سعی کن بازار را بشناسی! » : همان جمله قدیمی که میگوید مشکل ما این است.هنگام ترید کردن به جای آنکه برمبنای درک و احساس ناب و عام و درونی که به خوبی این بازار را می شناسد و با مکانیسم های آن ،(Common Sense) خودمان عمل کنیم آشناست. و به جای آنکه از همان روش ساده و کارامد آباء و اجدادی مان بهره بگیریم. اشتباهاً سعی میکنیم که یک حس تکنولوژیکال را از درون احساساتمان بیرون بکشیم.

مفهوم بازار چیست؟

خریداران یک کالا بتوانند کالای مورد نظر خود را، باقیمتی معقول تهیه نمایند.این مهمترین فلسفه وجودی هر “بازار کالا ” است. تا این کالا چه برای امروز و چه در آینده، همیشه به سهولت در اختیار خریدارانش قرار گیرد.شما وقتی جدیدترین اتوموبیلتون رو خریدید، در نظر شما ماشین ارزش بیشتری نسبت به مقدار پولی که پرداخت کرده اید داشته است. ولی برای فروشنده پول شما از آن اتومبیل ارزشمند تر بوده است. بنابراین هنگامی که شما این معامله رو انجام میدادید، در واقع یک “بازار کالای مینیاتوری ” را ایجاد کردید.

و اما ترید کردن…

ترید کردن لزوماً نباید زیاد دشوار باشد.اتفاقاً خیلی هم سودآور است.کافی است بیاموزیم که در ترید کردن صرفاً به خودمان وابسته و متکی باشیم. ترید کردن معمایی پیچیده و غیر قابل درک نیست. ترید کردن صرفا یک معامله پایاپایی است که بین خریدار و فروشنده کالایی خاص انجام می پذیرد. و شما نیز حتما در طول روز، بارها این کار را انجام می دهید. ترید کردن واقعا امری ساده است.

درباره تریدر شو!

در دپارتمان آکو ترید دوره ای تحت عنوان تریدر شو! برگزار می گردد. و شما را با سرمایه گذاری موفق آشنا میکند. شما در صفحه تریدر شو! می توانید با عناوین دوره آشنا شوید.شما در تریدر شو! دو رکن اصلی معامله در بازار شامل : روانشناسی بازار و مدیریت سرمایه را خواهید آموخت.به صحبت های حمیدرضا رضایی مدرس تریدر شو! و مدیر عامل مجموعه آکو در فیلم زیر توجه فرمایید.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آکو